Zdravie
Čaj pre dobrý spánok : Dve polievkové lyžice čerstvého kôpru zalejte a nechajte 10 minút vylúhovať. Sceďte a vypite pred spaním. Kôpor využívajte aj do jedál ako sú nátierky, šaláty, posypanie zemiakov.
Recept pre  zdravé nechty : Do misky nalejte čistý nepoužitý stolový olej.  Od lakované a umyté nechty ponorte do oleja. Denne stačí asi päť minútový olejový kúpeľ počas  jedného mesiaca. Po tejto olejovej kúre nechty sa zregenerujú a nebudú sa štiepiť.
Pre zdravú a krajšiu pleť : Jedzte veľa zeleniny a ovocia budete mať menej vrások. Vitamíny A,C,D,E a beta karotén, ktoré tomu napomáhajú nájdete v paradajkách, mrkve, paprike, brokolici, kapuste...  a denne vypite liter zeleného bylinkového čaju.
Predídete infarktu.  Čokoláda prospieva správneho chodu srdca. Najlepšia je belgická tmavá čokoláda. Uvoľňuje cievy, zabraňuje vytváraniu krvných zrazenín, predchádza infarktu.
Na tvrdé päty a chodidlá je dobrá cibuľa. Pravidelne potierajte rozkrojenou cibuľou a chodidlá zmäknú.
Kurie oká a bradavice odstránite naloženou cibuľou do octu. Prikladajte viackrát.
Najlepšie ochranné prostriedky obsahujú vitamíny C, E, ktoré chránia pleť pred žiarením.
Domácnosť
Čerstvý fľak  od kávy rýchlo vyperiete, ak ponoríte do  studeného mlieka. Potom vyperte v prášku.  Dobrá rada pre rezané kvety, ktoré dávate do váz. Režte ich vždy nožom, nenarušuje sa tak celistvosť stonky, odrežte pod tečúcou vodou. Aby vám kvety vydržali, dajte do vody kúsoček dreveného uhlia.
Poháre budete mať pekné lesknúce, keď do vody dáte citrónovú kyselinu. Ponorte ich na chvíľu, opláchnite a potom vyutierajte. 
Starať sa o čistotu vlasových a pleťových potrieb je nevyhnutné. Hrebene umývajte šampónom, štetce na tvár umývajte raz alebo dvakrát do mesiaca, špongie a masážne kefy perte každý týždeň šampónom, alebo antibakteriálnym mydlom.

Osvieženie čiernej farby – namočte kefu do studenej čiernej kávy a šaty ňou prekefujte.

Odstránenie škvŕn na topánkach – pretrite čerstvo rozrezanou cibuľou.

Docieliť mäkké pulóvre – vyperte pulóver v olivovom mydle.

Špinavé škáry odstránite s práškom do pečiva vymiešaný v troške vody.

Odstránenie moli zo šatníka. Vysajte vysávačom rohy v skrini a utrite octovou vodou.